OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

10 grudnia 2017 r. – II Niedziela Adwentu


1. Serdecznie zapraszamy na RORATY w dni powszednie o godz. 6:00 rano. Po Roratach prosimy na drożdżówki oraz kawę, herbatę i kakao do dolnego kościoła. Przez czas adwentu nie będzie Mszy św. o godz. 7:00 rano.

 

2. Za tydzień parafialne rekolekcje adwentowe – już dzisiaj zapraszamy. Rekolekcje poprowadzi ks. Robert Ryndak nasz współbrat michalita. Nauki będą głoszone podczas każdej Mszy św., w poniedziałek i wtorek o godz. 6:00 i 18:00. Spowiedź adwentowa we wtorek 19 grudnia od 9:00 do 12:00 i od 15:00 do 17:30. Serdecznie prosimy o modlitwę za ks. Rekolekcjonistę i wszystkich parafian

 

3. W naszym kościele jest Drzewko Bożonarodzeniowe, pod którym parafianie będą składać dary dla osób i rodzin będących w potrzebie. Osoby pragnące spełnić uczynek miłosierdzia zapraszamy pod drzewko, gdzie są wydrukowane najpilniejsze potrzeby pod odpowiednim numerem. Zdejmujemy bombkę i w to miejsce wieszamy serduszko.

 

4. Za tydzień koleje spotkanie w cyklu Rodzinne Świętowanie Niedzieli. Po Mszy o godz. 10:30 prelekcję w dolnym kościele wygłoszą Barbara Drelich-Scilanga i Calogero Scilanga. Temat: Różnice między kobietą, a mężczyzną. Po wykładzie możliwość dyskusji i zadawania pytań, kawa, herbata, ciasto. Podczas wykładu dzieci mają zapewnioną opiekę. Serdecznie zapraszamy.

 

5. W najbliższą sobotę spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania: 9:00 – uczniowie klasy VII szkoły podstawowej i kl II gimnazjum. 10:00 – młodzież z kl. III gimnazjum i o 11:00 - uczniowie kl. VI szkoły podstawowej. Również w sobotę o 11:00 spotkanie dla kandydatów do Liturgicznej Służby Ołtarza w sali domu duszpasterskiego.

 

6. W niedzielę 17 grudnia wspólnota młodzieżowa ruchu Światło-Życie będzie rozprowadzać własnoręcznie wypieczone i udekorowane pierniczki bożonarodzeniowe oraz sianko na wigilijny stół. Dochód z ofiar przeznaczony jest na duszpasterstwo młodzieżowe

 

7. Akcja Katolicka rozprowadza wigilijne świece Caritas w cenie 5 zł. W ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Przy tej okazji można też nabyć opłatki na stół wigilijny.

 

8. W parafii rozprowadzane są opłatki wigilijne. Ofiary zbierane przy tej okazji przeznaczymy na ogrzewanie kościoła. Prosimy o życzliwość względem tych, którzy roznoszą opłatki. Tam gdzie nie ma liderów blokowych z opłatkiem do naszych domów i rodzin dotrą starsi ministranci.

 

9. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

 

10. Katolickie Centrum Pomocy Rodzinie w Stalowej Woli zaprasza małżonków na Walentynkowy Dzień Małżeński, który odbędzie się 10 i 11 lutego 2018 r. (do wyboru) w par. św. Jana Pawła II i w Restauracji „Sezam”.

 

11. Dziś dzieci z Oazy rozprowadzają domowe ciasto, Dziękujemy za każdy dar serca.

 

12. Dziękujemy mieszkańcom bl. Metalowców 17 za ofiarę na kwiaty i sprzątanie kościoła. Msza św. w ich intencji w pon. o godz. 18:00. W następnym tygodniu prosimy o pomoc mieszkańców bl. Żeromskiego 1.

 

13. Nasz parafialny teatr Czwarta Scena zaprasza stałych sympatyków i nowych widzów na spektakl pt. "Awaria". To pełna humoru i refleksji historia, która może się przydarzyć każdemu w Wigilię Bożego Narodzenia. Spektakle odbędą się w najbliższą sobotę 16 i w niedzielę 17 grudnia o godz. 19:00 w naszej sali teatralnej. To spektakl dla każdego. Zapraszamy.

 

14. Zapraszamy do naszej galerii na wystawę „Jan Paweł II w obronie życia człowieka” – w czasie Adwentu – oczekiwania na narodzenie Jezusa warto dokonać osobistej refleksji nad poczętym życiem.

 

15. Solidarność Regionu Ziemi Sandomierskiej zaprasza do modlitwy w intencji Ojczyzny w dniu 13 grudnia w rocznicę stanu wojennego i na Marsz Milczenia z pod krzyża przed Hutą o 17:15. Przejście ulicami miasta i o 18:30 Eucharystia w Bazylice MB Królowej Polski.

 

16. Módlmy się za zmarłego w tym tygodniu naszego parafianina śp. Józefa Malik. Wieczny…

 

17. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i nowego tygodnia.

 


 

S ł o w o P r o b o s z c z a

Dziękuję wszystkim, którzy pokonują wszelkie trudności, słabości, senność oraz inne pokusy i uczestniczą w porannych RORATACH w naszej parafii a także w spotkaniach braterskich w dolnym kościele. Przy tej okazji pragnę przypomnieć symbole adwentowe:
- Roraty - Adwentowe Msze św.: znak obecności Maryi w historii zabawienia. W czasie Mszy św. roratniej zapala się dodatkową świecę, która symbolizuje Maryję. To Ona odpowiedziała TAK, gdy anioł Gabriel zwiastował Jej, że pocznie i porodzi Syna Bożego. Matka Pana Jezusa oczekiwała w szczególny sposób na Życie, które wzrastało pod Jej sercem i jako Matki Kościoła razem z Kościołem czeka na ponowne przyjście chwalebnego, uwielbionego Chrystusa, a królując w niebie razem z Nim, wspiera Kościół w jego oczekiwaniu na ostateczny Dzień Pański.
Świeca Maryjna – Roratka Zazwyczaj - wysoka świeca przewiązana białą i niebieską wstążką jest symbolem Maryi, która podobnie jak jutrzenka wyprzedza wschód słońca, tak Ona poprzedziła przyjście Jezusa- Światłość świata.
Lampiony Adwentowe – rozświetlają mroki grudniowej nocy i ogrzewają w zimowe poranki. Ten piękny symbol przypomina nam o konieczności zbierania przez cały Adwent dobrych uczynków, które rozjaśnią mroki grzechu w naszej duszy, aby wskazać Chrystusowi drogę do naszego serca.
Wieniec Adwentowy – wykonuje się z gałązek drzew iglastych i umieszcza w nim cztery świece, które zapala się w kolejne niedziele Adwentu. I świeca symbolizuje przebaczenie przez Boga nieposłuszeństwa Adama i Ewy wobec Niego. II świeca stanowi symbol wiary Narodu Izraelskiego jako wdzięczność za dar Ziemi Obiecanej. III z kolei świeca odnosi się do radości króla Dawida, który celebruje przymierze z Bogiem. IV świeca symbolizuje nauczanie proroków, głoszących przyjście Mesjasza.
Zapraszam serdecznie na rorarty codziennie o 6.00 rano.
Niech zewnętrzne znaki prowadzą nas do spotkania z Chrystusem.

 


 

 


 

 

© Parafia Trojcy Swietej

Wszelkie prawa zastrzezone