PDF Drukuj Email

Rodzinne Świętowanie Niedzieli

 

Szczęść Boże!

W imieniu organizatorów zapraszam i proszę o przesłanie tej wiadomości osobom które mogą być zainteresowane.

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach Rodzinnego Świętowania Niedzieli. Tym razem wysłuchamy konferencji pt. "On i Ona" czyli różnice między kobietą, a mężczyzną.

Termin: 17 grudnia (niedziela)
Miejsce: Parafia Trójcy Przenajświętszej w Stalowej Woli
Uwaga: W czasie wykładu dzieci mają zapewnioną opiekę w osobnej sali

Plan wydarzenia:
10.30 – 11.30 Uroczysta Msza Św.
11.30 – 11.45 Zebranie się w sali konferencyjnej oraz oddanie dzieci pod opiekę opiekunów.
11.45 – 12.30 Konferencja Państwa Barbary Drelich-Scilanga i Calogero Scilanga.
12.30 – Czas na kawę, herbatę, drobny poczęstunek, przy którym dyskutujemy, poznajemy się.

Z racji zbliżających się świąt, proponowany na to ostatnie w tym roku Rodzinne Świętowanie Niedzieli temat, oscyluje w szeroko pojętej choć swojskiej przestrzeni kulinarnej. Zagadkę co ma oznaczać hasło: ONA + ON = BIGOS, rozwiążemy rzecz jasna podczas spotkania, tymczasem poczujmy się nieco zaintrygowani i snujmy domysły. Na samym zaś spotkaniu nasi zaproszeni goście czyli państwo Barbara Drelich - Scilanga i Calogero Scilanga wprowadzą nas w tematykę, może i dość ostatnio szeroko poruszaną, wciąż jednak za mało znaną i rozumianą, a mianowicie istotnych różnic pomiędzy kobietą, a mężczyzną. Różnice zasadniczo widoczne gołym okiem z racji braku czasu bezpardonowo pominiemy, natomiast skupimy się na tych, które są i na pierwszy, a nawet na kilka następnych rzutów okiem - nie widać. To one niestety komplikują nam życie, a już życie we dwoje w szczególności. Zrozumienie istoty problemu polegającego na tym, że jednak kobiety i mężczyźni różnią się między sobą, jak również pojęcie samego sedna tej odmienności, może skutkować zdecydowaną poprawą jakości wspólnego życia.

Myślimy, że warto zaryzykować kilka przedświątecznych chwil niedzieli 17 grudnia, żeby (kto wie) poznawszy kilka tajemnic, owe różnice zaczęły ze sobą współbrzmieć, a wtedy ryzyko dobrnięcia do ostatecznych podziałów zapewne zdecydowanie się zmniejszy. Lub zwyczajnie przyjdźcie bo będzie ciekawie.

Nie zapominajmy o kolegach, koleżankach, znajomych, polećmy to wydarzenie, przyprowadźmy ich ze sobą. Spotkanie otwarte dla wszystkich i na wszystkich. Oczywiście będzie kawka lub herbatka i ciacho (dla waszych dzieci też lub przede wszystkim).
Dzieci mają zapewnioną odrębną opiekę. Uwaga, po ostatnim spotkaniu niekoniecznie wszystkie chciały wracać do domu, bo jak padło w komentarzu jednego 6-latka: było supel.

Szczegóły na plakacie, ale dodamy, że całe wydarzenie będzie miało miejsce u "Michalitów" (Stalowa Wola) czyli w kościele p/w Trójcy Przenajświętszej (obok cmentarza). Rozpoczynamy Mszą Świętą o 10:30, a potem przechodzimy do "sali teatralnej" gdzie będzie miała miejsce dalsza część. Wykład (dla tych co na mszę wybierają się o innej porze lub w innym miejscu) rozpoczyna się w granicach 11:45. Czekamy chwilę na dochodzących, organizujemy dzieci, podłączamy sprzęt itp.

Zapraszamy też do oglądania relacji z poprzednich edycji Rodzinnego Świętowania Niedzieli.

No i liczymy na to, że przyjdziecie.

 

 

 


 

 

© Parafia Trojcy Swietej

Wszelkie prawa zastrzezone